Cikkek

2017. december 12.

kinek hol a helye az ünnepi asztalnál?

Gondban vagy a közelgő, karácsonyi családi összejövetelek miatt? Régóta húzódó konfliktusok nyomasztanak? Arra jöttél rá az ajándékozási lista összeállításakor, hogy több családtagoddal – esetleg egészen közeliekkel – nem beszéltél évek óta? Kimondatlan mondatok miatt ne hiányozzon senki az ünnepi asztaltól! Gyere el december 17-én vagy 21-én a csoportjainkba, a családállítás segíthet abban, hogy boldogabban és megkönnyebbülve zárd le ezt az évet. Ám előtte olvasd el a folytatásban 3 családállítási törvény karácsonyi változatát, KATTINTS!

A kötődés a lelki gyökereidet biztosítja

Általában bírod, de a karácsony közeledtével mégis hiányozni kezd az a hang, az az ölelés? Már nem is emlékszel, min vesztetek össze? Vagy nagyon is elevenen él benned minden egyes bántó szó? Az idén legyél bátor, és küldj egy képeslapot, levelet, vagy emeld fel a telefont. Ez a gesztus neki is fontos lesz, ám számodra lélekmentő lehet. A családtagjaidat ugyanis nem tudod nem szeretni. Így vagy bekötve feltételek nélküli szeretettel – mint mindannyian – egy hatalmas rendszerbe, oda tartozol mióta megszülettél. És ez az érzés, az odatartozásé, eltéphetetlen.

Mindenkinek megvan a maga helye a családi rendszerben

Az ünnepi asztalnál általában az apát illeti meg az asztalfő, ám a nagyszülők szedhetnek először, és ők kapják a legkényelmesebb székeket. Ezt a rendet átmenetileg persze sok minden felboríthatja, a gyerekek néha megpróbálnak beülni valamelyik szülőjük helyére. És lehet olyan szék is az asztalnál, amely üresen maradt, onnan bizony hiányzik valaki, ám az ő helyét nem illik elfoglalni.

A virtuális családi rendet sem alakíthatod tetszés szerint, mert az adott, és bizonyos törvényszerűségek szerint működik. Ezt jelenítjük meg egyébként családfelállítással, azt tudjuk megmutatni, hogy jó helyen vagy-e a családodban.

Ha így vesszük: rendet teszünk családfelállítással, hiszen megmutatjuk a téged megillető pozíciót, hogy végre rendbe jöjjenek a dolgaid.

Az egyensúlyt a helyes arányok teremtik meg

Azt hihetnéd, hogy az emberi kapcsolataidba önzetlenül és a viszonzás elvárása nélkül kell érzelmeket, figyelmet, törődést invesztálnod. Nos, ez bizony hibás felfogás, és elronthatja a kapcsolataidat. Ha ugyanis túl sokat adsz, a másik nem tud majd lépést tartani veled, és úgy érzi, eladósodik feléd. Ha pedig észre sem veszed a viszonzását, azaz képtelen vagy elfogadni, azzal visszautasítod őt. A másik fél esetleg elmenekül előled, túlságosan erősnek, és megközelíthetetlennek tűnsz ugyanis a számára. Azt gondolhatja, különbnek tartod magad nála, nem jó, és nem elég az, amit ő próbál nyújtani neked.

Nem árt ez a szabályt egyébként a karácsonyi ajándékok tervezésénél sem figyelembe venned: mindegy mit engedhetsz meg magadnak, csak annyit, és olyan értékben adj, amennyit biztosan vissza is kapsz majd, különben rossz érzéseket keltesz abban, akinek a maga készítette süteményét, arany karórával pipálod le.

Ha pedig épp te vagy az, aki sokat kap a másiktól, de valamiért nem áll módodban viszonozni, a szívből jövő köszönet is jó a kiegyenlítésre. Akinek mondod, biztosan úgy érzi majd, hogy gazdagon megajándékoztad.